Amazon, czyli kolejny pomysł na dochód pasywny

W podsumowaniu roku wspominałem o tym, że zamierzam rozglądać się za dodatkowymi źródłami dochodu pasywnego. Jeden taki znalazłem i pomyślałem, że warto o nim wspomnieć. To program partnerski największej platformy sklepowej w internecie – Amazon.com.

YOUTUBE TO JEST TO!
Nad tym, czy nie zacząć promować towarów amerykańskiego giganta, zastanawiałem się bardzo długo. Odstraszał mnie fakt zakładania nowego bloga, jego promocji i przede wszystkim poświęcania mu czasu na pisanie tekstów, recenzji, które miałyby zachęcić potencjalnego klienta do wejścia na stronę Amazon i zakup danego towaru.

Przełamałem się, kiedy trafiłem na wpis jakiegoś znanego blogera zza oceanu opisującego ludzi, którzy zarabiają całkiem niezłe pieniądze promując linki partnerskie za pośrednictwem YouTube. Optymalizacja nagrań video pod względem SEO i dostanie się na pierwsze strony Google na określano hasło (z uwagi, że YT należy do Google) jest dużo prostsze i tańsze niż pozycjonowanie kolejnego bloga.

MÓJ CEL?
Pierwsze filmiki wrzuciłem w drugie dzień Świąt Bożego Narodzenia. Statystyki nie są porażające, ale niektóre z nich można już wyłapać na pierwszych trzech miejscach w wyszukiwarkach na interesujące mnie słowa kluczowe. Sprzedaż? Oj, na to zapewne przyjdzie mi jeszcze trochę poczekać. Nie nastawiam się na szybki zarobek. Jeśli uda mi się zarobić jakąś prowizję do czerwca, będę zadowolony. Na razie skupiam się na zapełnianiu kanału nagraniami…

Zapewne zastanawiacie się jakie produkty promuję. Nie będę chyba oryginalny, jeśli powiem, że chodzi o elektronikę – telewizory, kamery, laptopy. W planach mam także zegarki. Dlaczego wybrałem ten temat? A to dlatego, że przy 4-procentowej marży od Amazona (procent rośnie jeśli więcej sprzedasz) nie ma sensu namawianie ludzi do zakupu żelazka za 30 dolarów, bo musiałbym sprzedać ich setki, żeby osiągnąć satysfakcjonującego wyniki. Przy elektronice, gdzie ceny wahają się od 500 dolarów do nawet 3 tysięcy, to zupełnie inna bajka.

O tym jak otworzyć konto Youtube, wrzucać nagrania, zostać partnerem Amazona i promować jego produkty będę pisał na bieżąco. Nie chce wrzucać wszystkiego do jednego wora, żebyście nie popadali z nudy. Oczywiście o swoich osiągnięciach będę również informował na bieżąco. Także trzymajcie kciuki i życzcie mi wytrwałości w dążeniu do celu.